yükleniyor
Ücretsiz İlan Ver!

Bizi Arayın / (0242) 226 229 3

Antalya’nın rüyasına Cumhurbaşkanı onayı

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Antalya’nın rüyasına Cumhurbaşkanı onayı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Antalya’nın rüyasına Cumhurbaşkanı onayı

Antalya’nın rüyasına Cumhurbaşkanı onayı

Büyükşehir Belediyesi’nin Boğaçayı Projesi  Erdoğan tarafından onaylandı. ‘Rüya Proje’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Yaklaşık 1 milyar liraya mal olacak proje 10 bin kişiye iş imkanı da sağlayacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı 'in 'Rüya Proje'si Boğaçayı'na en önemli imza atıldı. Boğaçayı Projesi'nin özel Bakanlar Kurulu kararı  tarafından imzalandı ve Resmi Gazete'de yayımlandı.

NİHAİ İMZA ATILDI
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, muhteşem proje olarak adlandırılan Boğaçayı Projesi'nin içinde yer alan Hazine'ye ait arazilerin, Maliye Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından proje esaslı mülkiyet satışına izin veren kararnamenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalandığını müjdesini verdi. Başkan Türel, "Boğaçayı projemize Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla artık nihai nokta kondu. Nasıl oldu? Biz evrak evrak, masa masa dolaştık. Bakanlarımız, Başbakan Yardımcımız önce imzaladı ve nihai imzayı Sayın Cumhurbaşkanımız koydu. Bu hizmetler azimle, halkın desteğiyle oldu" dedi.

4 AYRI ETAPTA YAPILACAK
Büyükşehir Belediyesi de en önemli adımlardan biri olarak değerlendirilen imza sonrası bir açıklama yaptı. Boğaçayı Projesi'nin, Antalya'nın yaşam kalitesi ve turizm cazibesini artıracak Türkiye'nin en büyük projelerinden birisi olduğu belirtilen açıklamada, "927 kilometrekarelik bir havzayı içeren Boğaçayı Projesi, Büyük Liman'ın mendireğin arkasında 500 yat kapasiteli bir marina, taşkın önleme ve rekreasyon, özel proje alanı, film stüdyoları ve doğal yaşam parkı olmak üzere 4 ayrı etabı içermektedir" denildi.DÜNYANIN ÇEKİM MERKEZİ
Proje etaplarından en önemli etap olan film platoları ve yaşam alanlarına ilişkin, alanın yapımına yönelik Bakanlar Kurulu Kararı'nın çıktığı belirtilen açıklamada, "Bakanlar Kurulu Kararı eki tabloda belirtilen hazineye ait taşınmazlar, 4706 Sayılı Kanun'un 7. maddesi kapsamında proje esaslı olmak şartıyla hasılat paylaşımı esasına göre ihale edilecektir. Böylece Boğaçayı Projesi'nde hazineye ait araziler için Türkiye'de ilk defa Maliye Bakanlığı ile bir belediyenin proje esaslı mülkiyet satışı birlikte yapılacaktır. Film platolarının inşa edilmesi ile Antalya, dünyanın film çekim merkezlerinden birisi olacaktır. Hollywood'daki sinema stüdyolarına benzer eğlence merkezleri ve sinema salonları bu alana inşa edilecektir" ifadeleri kullanıldı.

10 BİN KİŞİYE İŞ İMKANI
Yaklaşık maliyeti 1 milyar lira olması beklenen Boğaçayı Projesi kapsamında büyük bir yat limanı ile içe doğru 40 kilometrelik yeni bir sahil oluşturulacak. İçerisinde yaşam merkezleri, halka açık rekreasyon ve aktivite alanları, yat limanları, restoranlar yer alacak. Proje 10 bin kişiye iş imkanı sağlayacak. Boğaçayı nehrinin beslenme havzası içerisinde kalan 927 kilometrekarelik alanın tamamı ele alınarak, havza bütünü içerisindeki her türlü afet ve altyapı riskine çözümler getirilecek. Projeyle, Konyaaltı bölgesini tehdit eden ciddi taşkın ve sel riskinin de önüne geçilecek. Son 80 yılda 70 metresi kaybolan Konyaaltı sahilindeki erozyona da çözüm getirilecek.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0242) 226 229 3

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.